Tisková informace k nadcházejícímu seriálu MČR 2018 v motoskijöringu

V překrásném prostředí Chaty Maxe Švabinského v Kozlově nedaleko České Třebové se sešli všichni organizátoři nadcházejícího MČR v motoskijöringu „Orion Shiva KTM Cup 2018“.

Po zhodnocení sezóny 2017, ve které se podařilo odjet všech 6 plánovaných závodů, byl projednán a schválen následující kalendář mistrovství.

  • 1. závod neděle 14.1.2018 Rudník
  • 2. závod neděle 21.1.2018 Letohrad
  • 3. závod sobota 27.1.2018 Horní Město
  • 4. závod neděle 28.1.2018 Klášterec nad Orlicí
  • 5. závod sobota 3.2.2018 Chotčiny
  • 6. závod sobota 10.2.2018 Dobřany v Orlických horách

Pokud nám bude zima přát, odjedeme jubilejní 20. sezónu mistrovských motoskijöringů. Netradičně začneme seriál prvním závodem na trati v Rudníku, kde měl motoskijöring při své premiéře velký divácký úspěch. Podle vyjádření pořadatele se závod v roce 2018 pojede na nové trati.

Další závod se pojede na trati u koupaliště v Letohradě. Pokud vyjde počasí, můžeme na této trati blízko centru města očekávat nádherné závody. Pořadatelé se chystají vylepšit trať tak, aby byla lepší pro jezdce a atraktivní pro diváky, kterých chodí na zdejší trať vždycky dost.

Sportovní areál nedaleko mateřské školky v Horním Městě u Rýmařova bude hostit jezdce 3. závodu seriálu MČR. Místní zkušení pořadatelé pojedou jubilejní motoskijöring. Jezdci i diváci mohou očekávat vzrušující závody na pěkné a dlouhé trati, přátelské prostředí i tradičně bohaté občerstvení.

Další den se pojede v Klášterci nad Orlicí, na jedné z našich nejznámějších motoskijöringových tratí. Závodiště „Klášterecké břehy“ je přímo v obci nedaleko fotbalového hřiště. Trať je divácky přehledná, navíc v seriálu vždy startuje i několik domácích posádek, kterým diváci připravují opravdu domácí prostředí.

K předposlednímu závodu zajedou soutěžící do Jižních Čech. Pojede se v Chotčinách u Chýnova. Zdejší trať je dobře přístupná jak pro jezdce, tak i pro diváky, protože je nedaleko okresní silnice. I sem rádi chodí ve velkém množství diváci.
Seriál „Orion Shiva KTM Cupu 2018“ v motoskijöringu vyvrcholí finálovým závodem v Dobřanech v Orlických horách. Tam se pojede na autokrosovém a motoskijöringovém závodišti „U hradu“. I zde mohou diváci očekávat napínavé souboje našich jezdců. Po závodě budou v Dobřanech i dekorování mistři České republiky 2018.

Závody MČR se pojedou stejným systémem, který se osvědčil v posledních sezónách. Hlavní program začne kvalifikačními jízdami, které vyvrcholí hlavní finálovou jízdou, ve které pojede 10 nejlepších dvojic. I nadále budou jezdci navíc získávat mistrovské body za první 3 místa v kvalifikaci. Nejúspěšnější jezdci ze sezóny 2017 budou mít pro přehlednost startovní číslo podle celkového umístění v seriálu.

Závodů se mohou účastnit jezdci a lyžaři za stejných podmínek, jako v letech minulých. Jezdci musí být držiteli platné licence 2018 pro motokros nebo enduro všech stupňů. Lyžař musí mít stejnou licenci jako jezdec nebo speciální licenci pro lyžaře.

Při vyrovnanosti motoskijöringu mohou diváci opět očekávat kvalitní a zajímavé závody. Titul budou obhajovat klášterečtí bratři Šrolerové, kteří jsou historicky i nejúspěšnějšími závodníky. Vždyť v bodové tabulce ze všech ročníků mají na svém kontě 1429 bodů, což je o 307 bodů více, než u dalších jezdců.

Zkrátka nepřijdou ani hobby jezdci bez licencí. Pro ně opět organizátoři připravili seriál 5 závodů „Orlického poháru“. Závody se pojedou kromě Chotčin na všech ostatních mistrovských tratích. Seriál bude vyhlášen společně s MČR po závěrečném závodu v Dobřanech v Orlických horách. Hobby jezdci nebudou ochuzeni ani o start v Chotčinách, kde pro ně pořadatelé uspořádají jednorázový závod.

A tak si jen musíme přát, aby nám přálo počasí. O všem dění v motoskijöringu budeme opět pravidelně informovat.

Josef Vašíček, 10.12.2017

Zdroj: facebook